Перейти до основного вмісту

Аліса і Максим. Корабель уяв

Цього ранку звичайна вінницька сім'я була в незвичайному для себе місці, а саме в порту, в Одесі. Михайло і Вікторія зі своєю донечкою Алісою поспішали на свій корабель, щоб відправитись в круїз до грецького острову Крит, відвідуючи дорогою й інші країни на узбережжі Чорного та Егейського морів. Це була перша закордонна відпустка, в яку батьки вирішили взяти свою шестирічну доньку.

Вже за годину молода сім'я була у своїй каюті, до відплиття залишалась пара годин, і поки тато розкладав речі, мама з Алісою вирішила прогулятись по палубах, щоб роздивитися, де що є, а також пофотографуватися на фоні порту та інших кораблів. Доволі швидко знайшлися кілька різних кафе та їдалень, були навіть магазини з товарами першої необхідності, а також бари, нічний клуб, басейни, спортзал.
Віка взялась фотографувати донечку, навіть зробила кілька селфі, але хотілося б ще й фото на повний зріст. Поряд якраз фотографувалась інша мама, з сином, на вигляд трохи меншим за Алісу.
 - Вибачте, ви можете нас сфотографувати ось тут?
 - Так звичайно. А ви нас з Максимком потім.
 - Гаразд, дякую.
 - Та, було б за що!
Наробивши фото, обидві матері з дітлахами рушили до кают. Виявилось, що маму Максима звати Катя, вона з Черкас, і теж вперше взяла свого сина за кордон. У Максимка з Алісою тим часом була своя розмова.
 - Привіт, я знаю, що тебе звати Максим. А мене Аліса.
 - Привіт. А ти вже плавала на кораблі?
 - Ні, мені тільки шість років, ми з мамою і татом тільки у Львів і Київ їздили.
 - А мені вже п'ять з половиною. Я завжди хотів поплавати на великому кораблі. Ми їздили в Миколаїв до бабусі, і я там плавав на маленьких корабликах. Бабуся розказувала, що є такий самий великий в світі корабель, на якому можна плисти куди тільки хочеш. Уявиш, що хоч плисти за тридевять земель в тридев'яте царство - і пливеш туди. Уявиш, що плистимеш на Мадагаскар до лева Алекса - і пливеш.
 - Ого! Це було б класно! Я б попливла в Дісней Ленд. А потім в Лапландію до Санта Клауса. Це ж справжнісінький корабель уяв, куди уявиш - туди і пливеш!
 - А мене б ти взяла з собою на корабель уяв?
 - Звичайно! Ти класний, і ми б з тобою могли плавати, куди захочемо! Мій тато читав книжку про Миклухо-Маклая - це колись був такий дядько що поїхав далеко-далеко, і жив з справжніми папуасами! І одягався як папуас, і йому ніхто не забороняв.
 - Мабуть у Маклая був корабель уяв
 - Тато казав, що він був з козацької сім'ї, а серед козаків було багато чаклунів. Може й справді він начаклував собі корабель уяв. Ех, жаль я не вмію чаклувати, я б начаклувала.
 - Жаль.
Але тут новим друзям довелось розлучитися, бо їхні каюти були на різних палубах. Та матері домовилися зустрітись ближче до вечора біля басейну, як корабель буде у відкритому морі - у них виявилося багато спільних тем для розмов, та й діти подружилися - чому б і ні?
Татко вже навів порядок в каюті та сидів за ноутбуком, чекаючи жіночу частину сім'ї. Мама дістала з холодильника заготовлені дома салати й бутерброди і влаштувала підвечірок. Аліса, сита і стомлена дорогою до Одеси, посадкою на корабель та ходінням по палубах, прилягла на своє ліжко, і майже одразу заснула.
Прокинулась вона від щебетання, що змінювалось клацанням і бринчанням гітари. Дівчинка здивовано піднялась, і сидячи на ліжку, роззирнулася. Каюта була зовсім інша, дерев'яна, зі скринями в кутку, а біля дверей на дрючку сидів здоровенний рожевий папуга, що й видавав всю цю какафонію звуків.
 - О, привіт! Ти вже прокинулась? А ми з Максимком тебе вже давно чекаємо!
 - О Боже, ти розмовляєш!
 - Пфф, а що такого? Всі папуги розмовляють. Чи ти не знала?
 - Дійсно... А де я? І де Макс?
 - Ти на Кораблі уяв. Я древній його хранитель, Балакучий Джим, і чув як ви з товаришем мріяли на нього потрапити. А Максимчик поки кидає камінці в море. Він цього захотів, і біля нього одразу з'явилося бездонне відро з ідеальними пласкими камінчиками. Це ж Корабель уяв, тут всі бажання збуваються.
 - То він дійсно існує?
 - Максим?
 - Та ні, корабель!
 - Хе-хе. А ти оглянься. Чи схоже це на звичайний кораблик?
 - Ні... А де мама з татом?
 - Не бійся, тут час плине інакше, і можна прожити ціле життя, поки там мине хвилина. Ви повернетеся швидше, ніж вони згадають про вас.
 - О, тоді вперед до пригод! Поки Максу не набридло каміння.
І Аліса швиденько вийшла з каюти. Її новий друг захоплено продовжував свою розвагу, на гладенькому морі камінці підстрибували іноді до десяти разів. Папуга полетів до капітанської рубки у своїх справах, тож юна парочка мали час придумати, що робити з цим щастям, що звалилось на їх дитячі голови.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Посвята першокурсників в 14 гуртожитку студмістечка КПІ

Вчора, 21 вересня відбулась посвята першокурсників в 14 гуртожитку студмістечка КПІ. Це надто неординарна подія, щоб залишати її без уваги, тож поділюся враженнями, і навіть деякими відеофактами)) Почалося все біля самого гуртожитку, де першокурсників посвячували матаналізом та годували перченою кашею і солоним компотом з яблук. Потім всі першокурсники 14 гуртожитку разом вирушили святкувати до клубу "Соррі, бабушка", де відбувалась вечірка в стилі "Стиляги" - всі були одягнені в дусі того самого фільму, грала пречудова музика, яка потім змінилась на драм та дабстеп. Крім того був конкурс на кращий номер між жителями 5 поверхів, це була реальна битва креативів. Але найкращими були номери 3 і 5 (нашого) поверхів. Але перемогли виконавці 3 поверху - хоч наш виступ зібрав у кілька разів більше оплесків і захвату, за них віддала вирішальний голос соцпрацівник, до того ж  вони скопіастили танеці і пісню з фільму, тобто  їх виступ був у дусі вечірки. Наш же виступ

Що таке #ЄвроМайдан ? ЄвроМайдан - це коли...

ЄвроМайдан - це коли люди відстоюють не політика, а саме свої інтереси, майбутнє, ідею. ЄвроМайдан - це коли десятки тисяч людей знявши шапки й поклавши руку на серце, співають державний гімн на головній площі країни о четвертій ранку при -10 морозу з ліхтариками в руках. ЄвроМайдан - це коли ти впевнений у тому, хто поряд з тобою. ЄвроМайдан - це коли ти можеш запросто поспілкуватися з тим, з ким й не уявляв своєї розмови - від закарпатських будівельників й луганських шахтарів до журналістів національних телеканалів й депутатів Верховної Ради.

Крим наш. Мусимо повторити?

Сімнадцятого березня соцмережі сколихнули фото нових декорацій на Майдані. Там чорним по жовто-блакитному було написано багато лозунгів, серед них - Крим наш, Судак наш, Сімферополь наш, мусимо повторити та сотні інших, вже остогидлих і забутих шаблонів російської пропаганди. Спочатку більшість користувачів не повірила, мовляв ну не можуть же вони встановлювати там таку відверту шовіністичну російську вторсировину.